FİNANS

***AKSEN*** AKSA ENERJİ ÜRETİM A.Ş.( Geleceğe Dönük Değerlendirmeler


***AKSEN*** AKSA ENERJİ ÜRETİM A.Ş.( Geleceğe Dönük Değerlendirmeler )

İlgili Şirketler []
İlgili Fonlar []
Türkçe
Geleceğe Yönelik Değerlendirmeler

Yapılan Açıklama Güncelleme mi?
Hayır (No)
Yapılan Açıklama Düzeltme mi?
Hayır (No)
Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Açıklamanın Tarihi
-
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı?
Hayır (No)
Bildirim İçeriği

Açıklamalar

     Aksa Enerji Üretim A.Ş.'nin 2019 yılı sonunda 4,835 milyar TL ciro ve 1,339 milyar TL Faiz, Amortisman, Vergi Öncesi Kar (FAVÖK) rakamına ulaşması öngörülmektedir. 2018 mali tablolarına göre %30 FAVÖK büyümesine işaret eden 2019 beklentisi içinde Afrika santrallerimizin %85 civarı pay alacağı öngörülmüştür. Nakit bazlı yatırım harcamalarının (CAPEX) 2019 yılında önceki yıla göre %33 azalarak 80 milyon TL olarak gerçekleşmesi beklenmektedir. 2019 yılı mali beklentilerinin belirlenmesinde bu yıl içinde yeni yatırım harcaması yapılmayacağı öngörülmüş, yurt dışı santrallerinin FAVÖK hesaplamalarında 2019 ortalama Amerikan Doları 6,23, ortalama Euro kuru ise 7,10 olarak baz alınmıştır. Ortalama döviz kurlarının beklentilerimizden farklı oluşmasının yurt dışındaki santrallerimizin yarattığı FAVÖK rakamını, dolayısıyla da toplam FAVÖK rakamını etkileyebilecek bir faktör olduğu gözden kaçırılmamalıdır. 2019 yılı içinde yeni bir yatırım gerçekleşmesi durumunda ise öngörülen CAPEX rakamının daha yüksek oluşması beklenmelidir.
 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

http://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/764151


BIST
15 Mayıs 2019 05:12
Mynet'te Anlık olarak en çok
izlenen hisseler

Hisse Adı İzleyen Kişi

Döviz Çevirici

Finansal datalar forex tarafından sağlanmaktadır.

Hacim verileri 15 dakika gecikmelidir.

BIST endeksleri, haberler, Kapalıçarşı, Uluslararası parite ve verileri eşanlı olarak verilmektedir. BIST isim ve logosu "Koruma Marka Belgesi" altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST ismi altında açıklanan tüm bilgilerin telif hakları tamamen BIST'e ait olup, tekrar yayınlanamaz.

SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı:
"Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."

Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır.

Mynet, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Mynet sorumlu değildir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir

Mynet Finans Mobil Uygulaması

Finans Gündemini Anlık Yakalayın