FİNANS

***IZOCM*** İZOCAM TİCARET VE SANAYİ A.Ş.( Borsa Kotundan Çıkmaya İlişkin Bildirim


***IZOCM*** İZOCAM TİCARET VE SANAYİ A.Ş.( Borsa Kotundan Çıkmaya İlişkin Bildirim )

Özet Bilgi Borsa Kotundan çıkmak için Borsa İstanbul A.Ş.'ye başvuru yapılmıştır.
Yapılan Açıklama Güncelleme mi ? Evet
Yapılan Açıklama Düzeltme mi ? Hayır
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı ? Hayır

Borsa Kotundan Çıkmaya İlişkin Yönetim Kurulu Karar Tarihi 13.05.2019
Konunun Gündemde Yer Aldığı Genel Kurul Tarihi 13.06.2019
Genel Kurul‘da Borsa Kotundan Çıkma Konusu Görüşüldü mü? Kabul Edildi mi? Onaylandı
Borsa‘ya Başvuru Tarihi 19.06.2019
SPK Başvuru Tarihi 18.06.2019

Ek Açıklamalar
İstanbul, 19 Haziran 2019
BORSA İSTANBUL A.Ş.
Borsa İstanbul A.Ş., Reşitpaşa Mahallesi,
Borsa İstanbul Caddesi,
No: 4, 34467 Sarıyer / İSTANBUL
Paylarının %50'si Alghanim İzolasyon Yatirim A.Ş. (Alghanim Industries grup şirketlerinden) ve %50'si Saint Gobain Weber Yapı Kim. Sanayi ve Ticaret A.Ş. (Compagnie de Saint-Gobain grup şirketlerinden)'e ait olan İzocam Holding A.Ş. ("İzocam Holding"), İzocam Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin ("İzocam") 24.534.143,35 TL ödenmiş sermayesi içerisinde, sahip olduğu 23.324.476,84 TL nominal değerde, %95,07 oranındaki payı ile hakim ortak konumundadır. İzocam'ın 13/05/2019 tarihli Yönetim Kurulu toplantısında, İzocam paylarının Sermaye Piyasası Kurulu'nun ("SPK") II-23.1 sayılı "Önemli Nitelikteki İşlemlere İlişkin Ortak Esaslar ve Ayrılma Hakkı Tebliği" uyarınca Borsa Kotunda Çıkarılması ile ilgili olarak İzocam'ın genel kurulunca borsa kotundan çıkmaya ilişkin karar alınması halinde, Borsa İstanbul'a başvuruda bulunulması ve zorunlu pay alım teklifi yükümlülüğünün yerine getirilmesi amacıyla SPK'ya başvurması hususunda hakim ortak konumundaki İzocam Holding'e bilgi verilmesi yönünde aldığı karar akabinde, İzocam'ın 13/06/2019 tarihinde %95,34 nisap ile toplanan Genel Kurul toplantısında şirket paylarının Borsa Kotundan Çıkartılmasına oy çokluğuyla karar verilmiştir. Bu doğrultuda, hakim ortak konumunda olan İzocam Holding, SPK'ya ilgili tebliğ uyarınca Borsa Kotundan Çıkma'nın bir ön koşulu olan zorunlu pay alım teklifinin gerçekleştirilmesi ile ilgili olarak II-26.1 sayılı Pay Alım Teklifi Tebliği hükümleri uyarınca İzocam'ın sermayesinin geriye kalan %4,93'lük kısmına ve 1.209.666,51 TL nominal değere tekabül eden, 120.966.651 adet halka arz edilmiş, borsada işlem gören paylarının zorunlu pay alımı teklifi için bilgi formunun onaylanmasını talep etmek üzere 18 Haziran 2019 tarihinde başvuruda bulunmuştur..
İlgili başvurunun onaylanması durumunda, zorunlu pay alım işlemi TEB Yatırım Menkul Değerler A.Ş. ("TEB Yatırım") aracılığıyla 20 iş günü süresince gerçekleştirilecektir ve işlem boyunca ilgili tebliğler uyarınca gerekli açıklamalar Kamuyu Aydınlatma Platformu üzerinden yatırımcılarla paylaşılacaktır.
Yukarıdakiler ışığında, işbu dilekçemizi SPK'nın II-23.1 sayılı "Önemli Nitelikteki İşlemlere İlişkin Ortak Esaslar ve Ayrılma Hakkı Tebliği"nin 8. Maddesi hükmü uyarınca Borsa İstanbul A.Ş'ye arz ederiz.
Saygılarımızla,

Eklenen Dökümanlar
EK: 1 İzocam Kottan Çıkma Başvurusu.pdf


http://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/769048


BIST
19 Haziran 2019 11:12
Mynet'te Anlık olarak en çok
izlenen hisseler

Hisse Adı İzleyen Kişi

Döviz Çevirici

Finansal datalar forex tarafından sağlanmaktadır.

Hacim verileri 15 dakika gecikmelidir.

BIST endeksleri, haberler, Kapalıçarşı, Uluslararası parite ve verileri eşanlı olarak verilmektedir. BIST isim ve logosu "Koruma Marka Belgesi" altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST ismi altında açıklanan tüm bilgilerin telif hakları tamamen BIST'e ait olup, tekrar yayınlanamaz.

SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı:
"Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."

Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır.

Mynet, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Mynet sorumlu değildir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir

Mynet Finans Mobil Uygulaması

Finans Gündemini Anlık Yakalayın