FİNANS

***BOYP*** BOYNER PERAKENDE VE TEKSTİL YATIRIMLARI A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel)


***BOYP*** BOYNER PERAKENDE VE TEKSTİL YATIRIMLARI A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel) )

İlgili Şirketler []
İlgili Fonlar []
Türkçe
Özel Durum Açıklaması (Genel)

Yapılan Açıklama Güncelleme mi?
Evet (Yes)
Yapılan Açıklama Düzeltme mi?
Hayır (No)
Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Açıklamanın Tarihi
10.04.2019 09.05.2019 15.05.2019 21.06.2019
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı?
Hayır (No)
Bildirim İçeriği

Açıklamalar

Ana pay sahibimiz Mayhoola for Investments LLC ("Mayhoola") tarafından iletilen açıklama aşağıda yatırımcılarımızın dikkatine sunulmaktadır.
"26 Haziran 2019) alıcı sıfatıyla Mayhoola For Investments LLC ("Mayhoola") ve satıcı sıfatıyla Boyner Holding A.Ş. ("Boyner Holding") arasında bir pay alım ve satım sözleşmesi ("Pay Alım ve Satım Sözleşmesi") imzalanmıştır.
Pay Alım ve Satım Sözleşmesi kapsamında takasın tamamlanması ile birlikte,  Boyner Holding'in Boyner Perakende ve Tekstil Yatırımları A.Ş.'de ("Şirket") sahip olduğu payların tamamına tekabül eden ve Şirket sermayesinin %43,9139'unu temsil eden toplam 288,821,476.99 Türk Lirası nominal değerli Şirket payları, toplam 1 lot pay başına 1,4031 ABD Doları bedel karşılığında Mayhoola tarafından iktisap edilmiştir ("Pay Devir İşlemi"). Pay Devir İşlemi'nin tamamlanmasıyla birlikte Mayhoola'nın Şirket'teki pay sahipliği ve oy hakkı %98,0048 oranına ulaşmış olup, Boyner Holding ve Boyner Ailesi üyelerinin ise Şirket'teki pay sahipliği %0 oranına düşmüştür.
Pay Devir İşlemi ile eş zamanlı olarak, 26 Haziran 2019 tarihinde, (i) Şirket'in bağlı ortaklıkları olan Boyner Büyük Mağazacılık A.Ş., Altınyıldız Tekstil Konfeksiyon A.Ş. ve BOYP Corporation paylarının tamamının ve (ii) Şirket'in sahip olduğu "Altınyıldız ve "Altınyıldız Classics" markaları ile alt markalarının mülkiyetinin Boyner Holding'e devri işleminin de ("Varlık Devir İşlemi") tamamlandığı tarafımıza bildirilmiştir.
      
Bu kapsamda, yukarıda bahsi geçen işlemler tahtında Şirket yatırımcıları nezdinde sermaye piyasası mevzuatı tahtında doğmuş olan ayrılma hakkı ve satma hakkı kullanım prosedürleri ayrı özel durum açıklamalarıyla kamuya duyurulacaktır."

http://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/770038


BIST
27 Haziran 2019
Mynet'te Anlık olarak en çok
izlenen hisseler

Hisse Adı İzleyen Kişi

Döviz Çevirici

Finansal datalar forex tarafından sağlanmaktadır.

Hacim verileri 15 dakika gecikmelidir.

BIST endeksleri, haberler, Kapalıçarşı, Uluslararası parite ve verileri eşanlı olarak verilmektedir. BIST isim ve logosu "Koruma Marka Belgesi" altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST ismi altında açıklanan tüm bilgilerin telif hakları tamamen BIST'e ait olup, tekrar yayınlanamaz.

SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı:
"Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."

Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır.

Mynet, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Mynet sorumlu değildir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir

Mynet Finans Mobil Uygulaması

Finans Gündemini Anlık Yakalayın