FİNANS

***BEYAZ*** BEYAZ FİLO OTO KİRALAMA A.Ş.( Haber ve Söylentilere İlişkin Açıklama


***BEYAZ*** BEYAZ FİLO OTO KİRALAMA A.Ş.( Haber ve Söylentilere İlişkin Açıklama )

İlgili Şirketler []
İlgili Fonlar []
Türkçe
Haber veya Söylentilere İlişkin Açıklama

Yapılan Açıklama Güncelleme mi?
Hayır (No)
Yapılan Açıklama Düzeltme mi?
Hayır (No)
Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Açıklamanın Tarihi
19.02.2019
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı?
Hayır (No)
Bildirim İçeriği

Açıklamalar

     19.02.2019 tarihli KAP açıklamamızda 01.02.2019 tarihinde medyada çıkan ve şirketimiz ile yönetim kurulu üyelerimizin adının geçtiği haberdeki ayrıntılara yer verilmiştir. Habere göre Malta merkezli bir şirket Borsa İstanbul pay piyasasındaki Şirketimizin paylarının da yer aldığı kimi işlemlerle ilgili olarak suç duyurusunda bulunmuştur. Ancak gerek haber içeriğinde yer alan ayrıntıların yeni ve kamuoyuna duyurulmamış içsel bilgileri içermemesi ve gerekse Şirketimize yönelik net bir hukuki işlemi tanımlamamış olması nedeniyle habere yönelik medyada yer aldığı tarihte bir özel durum açıklamasında bulunulmadığı 19.02.2019 tarihli KAP açıklamasında vurgulanmıştır. SPK tarafından açıklama yapılmasının istenmesi nedeniyle 19.02.2019 tarihli özel durum açıklamasının yapıldığı belirtilmişti.
Bu defa çeşitli medya kuruluşlarında, aynı konuyla ilgili olduğu düşünülen bir habere yer verilmiş ve ilk açıklama ile aynı tüzel kişiliğe sahip olduğu düşünülen şirketin tazminat talebiyle çeşitli kişi ve kuruluşlar hakkında suç duyurusunda bulunduğu belirtilmiştir. Söz konusu haberde Şirketimize yönelik sadece şüpheli işlemlerin yoğunlaştığı şirket isimleri sayılırken yer verilmiştir.
Haberde yer alan konu hakkında Şirketimize veya yöneticilerimize ulaşmış herhangi bir tebligat olmadığı gibi  bilgimiz dahilinde farklı bir gelişme de bulunmamaktadır. Zaten haber içeriğinde de suç duyurusu ile ilgili tarafımızı ilgilendiren bir hususa yer verilmemiştir.
İşlemlerin yoğunlaştığı belirtilen paylar arasında belirtilen Şirketimiz payları hakkında da detay bir bilgiye yer verilmediğinden konunun hangi döneme ait işlemleri içerdiği de anlaşılamamıştır. Bu nedenle, medyada çıkan haberlerin, eski yapılan açıklamalarımızdan farklı içerikte ve içsel bilgi tanımına girebilecek herhangi bir bilgi içermediği değerlendirilmektedir.
Bu açıklama, geçmiş dönemde benzer konuyla ilgili SPK tarafından KAP'ta açıklama yapılmasının talep edilmesi nedeniyle yapılmaktadır.
Kamuoyunun ve yatırımcılarımızın bilgisine sunulur.
 
 

http://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/775344


BIST
15 Temmuz 2019 06:12
Mynet'te Anlık olarak en çok
izlenen hisseler

Hisse Adı İzleyen Kişi

Döviz Çevirici

Finansal datalar forex tarafından sağlanmaktadır.

Hacim verileri 15 dakika gecikmelidir.

BIST endeksleri, haberler, Kapalıçarşı, Uluslararası parite ve verileri eşanlı olarak verilmektedir. BIST isim ve logosu "Koruma Marka Belgesi" altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST ismi altında açıklanan tüm bilgilerin telif hakları tamamen BIST'e ait olup, tekrar yayınlanamaz.

SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı:
"Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."

Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır.

Mynet, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Mynet sorumlu değildir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir

Mynet Finans Mobil Uygulaması

Finans Gündemini Anlık Yakalayın